Recenzje

„Od dawna nie było mężczyzny, który śpiewa o uczuciach tak bezpośrednio, a jednocześnie z klasą i delikatnością. Jemu się po prostu wierzy, w czasach, w których muzyka stała się produktem, a artyści w pogoni za popularnością stosują kreacje nie pozbawione fałszu. W czasach kiedy teksty utworów pop często przypominają zlepek przypadkowych słów, jego teksty wręcz porażają swoją zwięzłością, celowością i ładunkiem emocjonalnym…”

Gazeta Wyborcza

„Muzykom i wokalistom znanych zespołów nie zawsze udają się solowe wydawnictwa. Piotrowi Wróblowi udało się w 100 procentach…”

Wyspa FM

„Piotr Wróbel tej jesieni debiutuje swoim solowym albumem „Ty i ja i świat”. Tak sobie myślę, że brakowało nam świeżego spojrzenia na rzeczywistość, brakowało nam jeszcze większej dawki pięknej muzyki, która już po pierwszym zapoznaniu – na długo zostaje w głowie, a czym częściej do niej wracamy, uzależnia. Brakowało też jeszcze większej dawki słów, które wdzierają się głęboko w duszę („Z minuty na minutę”). Tego potrzeba w pędzącym świecie, wyciszenia, emocji, rozrywki, ambitnego spojrzenia na świat, oczami wrażliwego muzyka. Dzięki Piotrek.”

Adam Dobrzyński

dziennikarz muzyczny, Polsat

„Ty i Ja i Świat gości w moim odtwarzaczu, a „Z Minuty na Godzinę” z tej płyty włączam do mojego koncertowego repertuaru. To mądra, piękna, wzruszająca i bardzo, jak na tak młodego człowieka, dojrzała płyta. Uwielbiam ją.”

Jacek Kleyff

bard, poeta, kompozytor, aktor i malarz.